2015/10/28

PRZYGODY Z KSIĄŻKĄ 3 edycja: "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?"

Podczas codziennej  pracy z dziećmi w moje ręcę wpada bardzo dużo książek dla dzieci. 
Ta, o której dziś piszę, sprawiła spore zamieszanie wśród przedszkolaków:) Juz sam tytuł wzbudził zainteresowanie dzieci i spowodował błyskawiczną ciszę w oczekiwaniu na treść, co jest ogromnym plusem. Książka Anny Manny Poznańskiej pt. "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" przyciąga słuchaczy niebanalnym tekstem i dającymi do myślenia ilustracjami, które jednocześnie śmieszą i przerażają. 


Główną bohaterką jest dziewczynka o wdzięcznym imieniu Lukrecja. Lukrecja bez obaw zadaje bezpośrednie pytania dotyczące zębów. Robi to w zabawny sposób, używając prostego języka zrozumiałego dla dzieci w wieku przedszkolnym.Ogromną zaletą tej ksiażki są ilustracje, które w dość przerysowany sposób ukazują co się dzieje z zębami, o które się nie dba. Przyciągają dziecięcą uwagę, wywołują uśmiech i przerażenie, jednocześnie zachęcając do dyskusji i obserwacji włąsnego uzębienia:) 
Na wewnętrznych stronach okładki znajduje się 10 rad na temat mycia zębów.Książka w znakomity spsosób wprowadza w świat higieny jamy ustnej i bez owijania w bawełnę obrazuje, co dzieje się z zębami ludzi, którzy o nie nie dbają.

Polecam:)

Po więcej recenzji książek innych blogerów uczestniczących w projekcie zapraszam tu: klik


K.

8 komentarzy:

 1. Aż dreszcz przechodzi, kiedy się patrzy na ilustrację z wujkiem ^_^ Bardzo fajna książka, ja na razie oswajam córę z tematem dbania o zęby, z tym że za jakiś czas pójdziemy do dentysty i kto to jest. Taka pozycja na pewno nam się za jakiś czas przyda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno się córce spodoba;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O mamo! Wolę nie wyobrażać sobie oddechu tego wujka ;) Ciekawa jestem, jak Mateusz zareagowałby na tę książkę? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja zabieram się do tej książki jak do jeża - przypuszczam, że byłby czytelniczy hit, ale jakoś nie mogę się do niej do końca przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka śmieszna książka! :) konkretna i przyjazna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam ją już kilka razy, temat wydaje się śmieszny, jak znam życie chłopakom by się podobała. tylko skubańcy mają tą paskudną fazę "kupy" i jak jeszcze by do tego doszły śmierdzące oddechy to chyba przestałabym się do nich przyznawać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczka jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń